סיכום ותמונות מתחרות בניית קאנו מבטון והשטתו- מאי 2016

תחרות שייט קאנו מהווה הזדמנות לסטודנטים מתחום ההנדסה האזרחית (הנדסת בניין) לעמוד בפני אתגר הנדסי מורכב שמשלב יכולות שנרכשו במהלך התואר תוך כדי פעילות אשר תקדם את ענף ההנדסה הסובל ממחסור חמור בעובדים. בתחרות היוקרתית אשר יובאה מקמפוסים מובילים בתחום ההנדסה בחו"ל באים לידי ביטוי יכולות ההנדסה, התכנון, הבניה וההשטה של סטודנטים.

האירוע אשר מאורגן שנה שנייה ברציפות על-ידי המחלקה להנדסת בניין ב- SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון התקיים ב- 17 למאי בפארק אשדוד ים באשדוד.
 
ד"ר קני עמית, מארגן התחרות מהמחלקה להנדסת בניין של SCE, אמר: "הסטודנטים עבדו על הפרויקט הזה במשך מספר חודשים. מדובר באתגר הנדסי מורכב המצריך יישום יכולות, תכנון קפדני וחשיבה מקורית. התנסות תאורטית ומעשית בלימודים מעשירה את הסטודנט ומכינה אותו בצורה טובה להתמודדות בפרויקטים אמיתיים בשוק העבודה. כמו כן, אירוע זה יחשוף את הציבור הרחב לתחום ההנדסה האזרחית הסובל ממיעוט סטודנטים בשנים בהן מדינת ישראל עומדת בפני פרויקטים הנדסיים רבים ומגוונים כמו פיתוח תשתיות תחבורה, צמיחה מואצת בענף הבנייה ועוד".
 
הסטודנטים יתמודדו בתחרות בת מס' משטים, 50% של סטודנטיות ו- 50% של סטודנטים. הניקוד יינתן על כל שלבי הפרוייקט משלב התכנון, הבנייה, שימוש בחומרי הגלם ועד לעיצוב לאסטטיקה (פרמטרים המהווים 76% מהציון הסופי) וכמובן על הניצחון במשט (פרמטר המהווה 24% מהציון הסופי).
 
תחרות שנתית זו מתקיימת במשך עשרות שנים בכמה מדינות בעולם ונחשבת כתחרות יוקרתית אשר משלבת יכולות הנדסיות מורכבות ומאתגרות עם פעילות חווייתית מהנה. בנוסף, מטרת התחרות הינה להכיר את ענף ההנדסה לדור הצעיר מתוך מטרה להעלות את החשיפה לתחום שסובל ממחסור חמור בכח אדם.
 
בתחרות אשר התקיימה השבוע בפארק אשדוד-ים, זכתה קבוצת צונאמי מהמחלקה להנדסת בניין בקמפוס אשדוד של SCE המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון.
בדרכה לתואר היוקרתי גברה צונאמי, על שלוש מתחרות אחרות - שתיים מקמפוס באר שבע של המכללה ואחת שהורכבה מסטודנטים מהבי"ס הבנלאומי של הטכניון בחיפה. קבוצה אחרת מקמפוס אשדוד נאלצה לפרוש עוד קודם לתחרות בשל קשיים טכניים.
 
הזוכה, קבוצת צונאמי כאמור, זכתה לליווי צמוד והנחיה של ד"ר עמית קני, והשיגה ציון של 94 (מתוך 100, שקלול של 24% על מקצה השייט ו-76% על בניית הקאנו). הקבוצה הורכבה מ-11 סטודנטים: ליזה בן יאיר, דודו אריה, דני קרפ, און הוט, יוני מזין, יוסי רגוניס, רביד נגר, דניאל קנטוזי, אוראל בוסי, שי חוטובלי ושי נתן.
גלעד שטרית מקבוצת אלונה, סטודנט שנה ד' להנדסת בניין מקמפוס ב"ש, שהשתתף בתחרות, מספר איך בכלל מצליחים לבנות ולהשיט סירות מבטון: "האתגר ההנדסי היה להתגבר על כך שבטון הוא חומר כבד יותר ממים ולכן הוא שוקע. החומרים שבהם השתמשנו הם בטון מחוזק, סיבי זכוכית ואגרגטים שמקנים לסירה נפח ומשקל נמוך".

 

 

 

חזרה»
כנסים והשתלמויות  
כנסים
ימי עיון
סיורים
קורסים וסדנאות
אירועים מיוחדים
אירועים משיקים
אירועי עבר  
כנסים
תחרות סירות קאנו מבטון
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
הצטרפו לשירות הודעות
ועדכונים בוואטסאפ
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013