פגישת האיגוד עם ח"כ רועי פולקמן – חבר ועדת הכלכלה

תגיות:
07/06/17

 

ביום חמישי, 25 מאי 2017, התקיימה פגישה בין יו"ר האיגוד לבין ח"כ רועי פולקמן, חבר ועדת הכלכלה ויו"ר סיעת "כולנו" בכנסת. בפגישה השתתפה בנוסף מנהלת רגולציה וקשרי ממשל באיגוד, עו"ד עינת פישר לאלו.


בפתח הפגישה, הציג יו"ר האיגוד לח"כ אשר את האיגוד ואת פעילותו, בדגש על פעילויות ההכשרה וההדרכה של האיגוד, לרבות בשיתוף המגזר הממשלתי ואת פעילותו בתחום הרגולציה לקידום המקצוע והענף.

 

בהמשך, נידונה עם ח"כ פולקמן הצעת חוק המהנדסים והאדריכלים – מתן רישיון זמני למהנדסים ממדינות זרות.

 

יו"ר האיגוד ומנהלת רגולציה וקשרי ממשל הציגו בפני ח"כ פולקמן את עמדת האיגוד באשר לבעייתיות הרבה הגלומה בהצעת החוק, לנוכח העובדה כי היא מטילה את מלוא האחריות לאיכות ובטיחות הבניה ולשלום הציבור על מהנדס זר, המגיע לארץ לתקופה קצרה בלבד, ואשר אינו מכיר (ואינו יכול להכיר) את כלל התנאים, החוקים, התקנים והכללים החלים על הליכי הבנייה בארץ.

 

ח"כ פולקמן ציין כי בראייתו קיימים יתרונות רבים בהבאת מהנדסים ממדינות זרות, וזאת לצורך פתיחת הענף והעשרתו בידע ובטכנולוגיות שאינן קיימות כיום בארץ. בהמשך לכך ציין, כי הוא תומך בעקרונות העומדים בבסיס הצעת החוק וחושב כי נכון לקדמה. לצד זאת, הסכים ח"כ פולקמן כי סוגיית האחריות אכן דורשת מענה וכי קיימת בעייתיות בהטלת מלוא האחריות על אזרחים זרים.

 

הודגש בפני ח"כ פולקמן, כי האיגוד אינו מתנגד להבאתם של מהנדסים זרים, בפרט כאלו שהינם בעלי ידע או מומחיות שאינם קיימים בארץ ואינו כופר ביתרונות האפשריים של מהלך מסוג זה. עם זאת, הודגש, כי יש לעשות כן ללא פגיעה בשלומו ובטיחותו של הציבור ויש לוודא כי האחריות לאיכות ובטיחות התכנון ולעמידה בכל תנאי הדין, התקנים וההנחיות תוטל על גורם הישראלי אשר יוכל לעמוד בה, גם לאורך זמן.

 

צוין בפני ח"כ פולקמן כי בדיון ההכנה לקריאה ראשונה התייחס יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כבל, לבעייתיות העולה מנוסח הסעיף בכל הנוגע לסוגיית האחריות וכי האיגוד העביר, בהמשך לכך, את עמדותיו למשרד העבודה והרווחה, המקדם את סעיף החוק.

 

ח"כ פולקמן ציין כי יפעל, במסגרת תפקידו בוועדה, לבחון את סוגיית האחריות ולוודא כי ניתן מענה לה מענה ראוי.

 

 

לתגובות והתייחסויות – עו"ד עינת פישר לאלו – מנהלת רגולציה וקשרי ממשל
[email protected] 

חזרה»
חדשות  
הודעות וחדשות
ניוזלטר- מידע ועדכון מקצועי למהנדס
רגולציה וקשרי ממשל
מדור צעירים באיגוד
מחקרים ומאמרים
מגזין הנדסת בנייה ותשתיות
תקנים להערות הציבור
עדכונים פרוטוקולים ומסמכים
מאגר מידע
דף הבית    |   צור קשר
עקוב אחרינו בפייסבוק
עקוב אחרינו בטוויטר
הצטרפו לשירות הודעות
ועדכונים בוואטסאפ
כל הזכויות שמורות איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל © 2013